Dünya

İNTİHAR EDEN SEUL BELEDİYE BAŞKANI CİNSEL TACİZLE SUÇLANIYOR!

İntihar ettiği belirtilen Seul Belediye Başkanı Park Won-soon’un eski bir sekreteri, Park’ı dört yıl boyunca kendisine cinsel tacizde bulunmakla suçladı.

Park Won-soon, Güney Kore’nin en nüfuzlu siyasetçilerinden biriydi ve olası Cumhurbaşkanı adaylarından biri olarak görülüyordu. Park’ın cesedi, ailesine yazdığı bir mektupla birlikte , geçen Cuma günü bir orman alanında bulunmuştu.

Park, sekreterin cinsel taciz suçlamasıyla polise şikayette bulunmasından bir gün sonra hayatını kaybetti. Park’ın beş gün sürecek devlet töreniyle cenaze düzenlenmesine karşı çıkan 500 binden fazla kişi bir dilekçe imzaladı.

Sekreterin iddiaları ne?

Cinsel taciz şikayetinde bulunan sekreterin avukatları, düzenledikleri basın toplantısında müvekkillerinin dört yıldır belediye başkanının tacizine ugradığını söyledi. Kadın, Belediye Başkanı’nın kendisine iç çamaşırlarıyla çekilmiş fotoğraflarını gönderdiğini ve ofisindeki yatak odasına çağırıp, kendisine sarılmasını istediğini söyledi.

İddialara göre kadın daha sonra Seul Belediyesi’nden yardım istedi, ancak görmezden gelindi ve çalıştığı birimi değiştirmesine karşın, taciz devam etti. Kadın, basın toplantısında okunan mektubunda “Bunları en başında ihbar etmeliydim. Etseydim, şimdi kendimi suçluyor olur muydum bilmiyorum” dedi.

Polise cinsel taciz şikayetinde bulunduktan sonra “her gece sorgulandığnı” ve eski patronunun ölümünden dolayı şoke olduğunu söyledi. Mektupta “Ölüm kelimesini, en zor dönemlerimde bile dile getirmedim. Gerçekten çok üzücü ve hala inanmak istemiyorum” ifadeleri yer aldı.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu