Kıbrıs

”AKINCI ETİK DAVRANMIYOR”

UBP GENEL BAŞKANI, BAŞBAKAN TATAR, CUMHURBAŞKANI AKINCI’NIN HALA BAKAN DEĞİŞİKLİĞİ OLAYINI KENDİ AÇISINDAN DEĞERLENDİRMEYİ VE KONUYU İSTİSMAR ETMEYİ SÜRDÜRDÜĞÜNÜ BELİRTTİ

TATAR: “SAYIN AKINCI’YA GEÇTİĞİMİZ CUMA GÜNÜ TEK BİR BAKAN DEĞİŞİKLİĞİ İLE İLGİLİ İMZAM BULUNAN YAZI VERDİM”

“SAYIN AKINCI, EĞER KENDİSİNE ONAYI İÇİN İMZALAYARAK VERDİĞİM İKİ BAKAN DEĞİŞİKLİĞİNİ İÇEREN BİR YAZI VARSA BUNU BİR AN ÖNCE HALKIMIZLA PAYLAŞSIN”

“TEKRAR EDİYORUM; SAYIN AKINCI CUMA GÜNÜ DE SİYASİ ETİĞE UYGUN DAVRANMAMIŞTIR, ŞİMDİ DE ETİK DAVRANMIYOR”

(T.A.K): Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı, Başbakan Ersin Tatar, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın hala bakan değişikliği olayını kendi açısından değerlendirmeyi ve konuyu istismar etmeyi sürdürdüğünü belirtti.

UBP Genel Başkanı ve Başbakan Tatar, Cumhurbaşkanı Akıncı’ya geçtiğimiz Cuma günü tek bir bakan değişikliği ile ilgili imzası bulunan yazı verdiğini kaydederek, “Sayın Akıncı, eğer kendisine onayı için imzalayarak verdiğim iki bakan değişikliğini içeren bir yazı varsa bunu bir an önce halkımızla paylaşsın. Tekrar ediyorum; Sayın Akıncı Cuma günü de siyasi etiğe uygun davranmamıştır, şimdi de etik davranmıyor” dedi. 

UBP’den yapılan açıklamaya göre, Başbakan Tatar konuya ilişkin yazılı açıklamasında şunları kaydetti:

“Sayın Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, belli ki seçim derdine düşmüş, hükümet ve UBP içinde oluşan bazı durumları istismar ederek, Cumhurbaşkanlığı’ndaki başarısızlığını örtüp seçimi kazanabileceğini zannetmektedir.

Konuyu uzatmak istemiyor bir kez daha gerçekleri halkımızla paylaşmak istiyorum.

Sayın Akıncı’ya geçtiğimiz Cuma günü tek bir bakan değişikliği ile ilgili imzam bulunan yazı verdim. 

Sayın Akıncı, eğer kendisine onayı için imzalayarak verdiğim iki bakan değişikliğini içeren bir yazı varsa bunu bir an önce halkımızla paylaşsın.
Tekrar ediyorum; Sayın Akıncı Cuma günü de siyasi etiğe uygun davranmamıştır, şimdi de etik davranmıyor. 

Bir Cumhurbaşkanı ile Başbakan arasında geçen istişare amaçlı görüşmeyi kendi algıladığı gibi basına açıklamak asla doğru değildir.”

Diğer Haberler

Başa dön tuşu