KıbrısManşet

Avcı: Hükümet bizim kadar çaba gösterirse bu ülke düzelir

Özgür İş İnsanları Derneği başkanı Mevlüt Avcı derneğin kuruluş amacından bahsederek yürütülen çalışmalara değindi.

“HÜKÜMET BİZİM KADAR ÇABA GÖSTERİRSE BU ÜLKE DÜZELİR”

Redaksiyon: Növber GÜRTAY – Röportaj Muhabiri: Su ÜÇÜZ

“Vizyonumuz, her daim dürüstlük ve doğruluktur”

Özgür İş İnsanları Derneği ne zaman kuruldu? Kuruluş amaçlarından bahseder misiniz?

“Derneğimiz, yasal olarak 2020’de kuruldu. 2007’den bugüne sivil toplum örgütlerine üyeyim. Gaziantepliler Derneği kurucu başkanlığı, Anadolu Kültürünü Yaşatma Derneği başkanlığı gibi derneklerde dernek başkanlığı görevini üstlendim. Bunun yanı sıra Halkın Adalet Konseyi’ni kurarak diline, ırkına, rengine bakılmaksızın 41 dernek bir araya getirildi. Fakat günümüzde siyaset ne yazık ki herkesi bir araya getirmek istemediği için bizi parçaladı.

Özgür İş İnsanları Derneği kurucularımız arasında Milletvekillerimizden Alişan Şan ve Hasan Küçük vardır. Pandemi döneminde insanlar büyük zorluklar çekti. Derneğimizin açılması pandemi döneminde oldu. Bizler, her zaman zorlukla karşılaşan insanların elimizden geldiğince yanında olduk. Pandemi döneminde arkadaşlarımızla toplanarak insanlara yardımlar yaptık. Akabinde derneğimizi kurduk. Derneğimizin adı özgür kelimesiyle başlıyor. Çünkü, biz bir kalıba bağlı kalmıyoruz. Derneğimiz çatısı altında bütün siyasi partilerden, sektörlerden farklı kişiler bulunuyor. Bütün dil, ırk ve görüşte insanlara kapımız açıktır. Fakat bizim için önce vatan ve bayrak geliyor.  Her zaman elimizi taşın altına koyuyoruz. Eğer gerekirse ülkemiz için başımızı da koyarız. Vizyonumuz, her daim dürüstlük ve doğruluktur. Yönetim kurulumuz 30, üyelerimiz ise 360 kişiden oluşuyor. Sürekli büyüyoruz fakat biz yetişemiyoruz. Çünkü ne kadar büyürsek o kadar sorun çıkıyor.”

Ülkemizde her şey döviz üzerinden satılmaktadır. Sizce, para birimi olarak Euro’ya geçmek için ülkemizin altyapısı uygun mudur?

“Ülkede, evler, arabalar, kiralar, yurtdışından getirilen ürünler her şey döviz üzerinedir. Para birimi olarak Euro’ya geçilse kesinlikle daha güzel olacaktır. Fakat ülkemizin alt yapısının buna uygun olmadığını ve böyle bir geçiş sürecinin zor olacağını düşünüyorum.”

“Nerede yardıma ihtiyacı olan birini görsek iş insanlarımız arasında paylaşıyoruz”

Ülkemizdeki ekonomik durumdan ve işsizlikten kaynaklı sürekli beyin göçü yaşanmaktadır. Bu konu hakkında düşünceleriniz nedir?

“Balık baştan kokar. Dolayısıyla bizleri ve ülkeyi yönetenler biraz daha düzgün çalışmalıdır. Devlet yöneticileri, koltuklarını kaybetmemek pahasına herşeyi yapıyor ve halkı görmezden geliyor. Ülkemizde geçen günlerde zor durumda olan bir kadın marketten 9 TL’lik birşey aldı ve ödemesini yapmadan çıktı. Bu bizim ayıbımızdır. Marketin bunu dile getirmesi çok yanlıştır. Eğer, alkol,sigara veya para çalsa kesinlikle polise verilmelidir. Çünkü bu ürünler ihtiyaç dahilinde değildir. Fakat yaşamsal ihtiyaçların zor durumda kalarak alınması kötü birşey değildir. Ülkemizde, küçük bir kız kedisini aldı. Ardından elinde kelepçelerle kedisini çaldı ithamıyla gazetelerde çıktı. Bunları gördükçe ve duydukça üzülüyorum. Bizde dernek olarak, nerede yardıma ihtiyacı olan birini görsek iş insanlarımız arasında paylaşıyoruz ve herkes gerekeni yapıyor. Böylelikle bizlerin ve yardıma ihtiyacı olan insanların içleri de bir nebze olsun rahatlıyor.”

 “Devlet yöneticilerimizde bizler kadar çaba gösterirse bu ülke düzelecektir”

Dernek olarak yürüttüğünüz çalışmalar hakkında bilgi verir misiniz?

“Dernek olarak, iki veya üç ayda bir kere tüm insanları bir yere topluyoruz ve etkinlikler düzenliyoruz. Biz yardıma ihtiyacı olan kişilerin her durumda yanında durmaya çalışıyoruz. İlerleyen zamanlarda, derneğimizi daha genişletmek istiyoruz. İçimizde siyasete girmek isteyen arkadaşlarımız için elimizden geleni yapıyoruz. Biz ülkemizi ve vatanımızı seviyoruz. Devlet yöneticilerimizde bizler kadar çaba gösterirse bu ülke düzelecektir.”

 

Diğer Haberler

Başa dön tuşu