KıbrısManşet

Başkan Osman Amca, kayıt dışı taşeronluk konusunda halkı uyardı

Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği Başkanı Osman Amca, kayıt dışı taşeronluk faaliyetlerine ilişkin KIBRIS ARENA ‘ya özel açıklama yaparak ciddi uyarılarda bulundu.

Amca, son günlerde birçok vatandaşın birliğe başvurarak şikayette bulunduğunu belirtti ve başvuranların paralarını kayıt dışı taşeronluk yapan kişilere kaptırdıkları için mağdur olduklarını söyledi.

“Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği’ne üye olmadan taşeronluk işi yapılamaz”
Amca, şu ifadelerle uyarısını sürdürdü: “Bizler, kayıt dışı taşeron olduğu için polise yazı yazarak bu kişilerin cezalandırılmasını sağlayabiliriz. İlgili yasada bu hakkımız tanınmıştır. Yasanın 35’inci ve 9’uncu maddelerine göre hiç kimse yıllık aidatını ödeyip Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği’ne üye olmadan taşeronluk işini yapamaz.

“Birliğimiz gönüllü bir şekilde halkımızı bilgilendirmeye hazırdır”

Halkın bu konuda bilinçsiz olduğunu belirten Osman Amca, vatandaşların sorun yaşamamak için birliğe gelip bilgi alabileceklerini ve birliğin her daim gönüllü olarak halkı bilgilendirmeye hazır olduğunu vurguladı.

“Kayıtsız yapılan binalar sonunda atıl durumda kalacak”
Amca, ayrıca yapı denetim yasasının yürürlükte olduğu bir dönemde, bu yasanın gerekliliklerini yerine getirmeden bina inşa edenlerin büyük sorunlarla karşılaşabileceğine dikkat çekti. Kayıtsız yapılan binaların sonunda atıl durumda kalacağını belirterek halkın bu konuda daha hassas olmasını istedi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu