Kıbrıs

BORÇ İLİŞKİLERİNDE UYGULANACAK KURALLARI DÜZENLEYEN YASA ÖNERİSİ ONAYLANDI

BORÇ İLİŞKİLERİNDE UYGULANACAK KURALLARI DÜZENLEYEN YASA ÖNERİSİ ONAYLANDI

Cumhuriyet Meclisi, Borç İlişkilerinde Uygulanacak Kuralları Düzenleyen Yasa Önerisi’ni Görüşmek Üzere Oluşturulan Geçici (AD-HOC) Komitesi bugün,tüketici kredilerine ilişkin düzenlemeleri de içeren Borç İlişkilerinde Uygulanacak Kuralları Düzenleyen Yasa Önerisi’nin üçüncü okunuşunu gerçekleştirdi. 
Söz konusu Yasa Önerisi’nin tümünü oybirliği ile kabul ederek Genel Kurul’un gündemine sevk etti.
Cumhuriyet Meclisi, Borç İlişkilerinde Uygulanacak Kuralları Düzenleyen Yasa Önerisi’ni Görüşmek Üzere Oluşturulan Geçici (AD-HOC) Komitesi UBP Milletvekili Sunat Atun Başkanlığı’nda, saat 09.00’da toplandı. 
Komite’ye,  Komite Başkan Vekili CTP Milletvekili Salahi Şahiner, UBP Milletvekili Özdemir Berova, UBP Milletvekili Kutlu Evren, CTP Milletvekili Özdil Nami, HP Milletvekili Mesut Genç, HP Milletvekili Gülşah Sanver Manavoğlu, DP Milletvekili Koral Çağman ve TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit katıldı. 
Komite toplantısına davetli olarak ise, Merkez Bankası Başkanı Rifat Günay ve Para Kambiyo ve İnkişaf Sandığı İşleri Dairesi Müdürü Şifa Karahasanoğlu katılarak konu ile ilgili görüş ve önerilerini bildirdiler. TAK

Diğer Haberler

Başa dön tuşu