KıbrısManşet

Cesurer, El-Sen Başkanlığı görevini devretti!

Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (EL-SEN) Başkanı Çağlayan Cesurer, KIB-TEK’in 25 Temmuz 2023 tarihinde ilan ettiği elektrik elektronik teknisyenliği kadrosu için yapılan başvurular ve ardından yaşanan gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu. Cesurer, oğlu Doğukan Cesurer’in başvurusu ve mülakat sürecinin detaylarını paylaştı. Çağlayan Cesurer, 16 kişinin hangi kapsamda bu mülakata çağrıldığı konusunun netleşene kadar ve EL-SEN’in yıpranmaması adına, görev ve yetkilerini Sendika Genel Sekreteri Ahmet Tuğcu’ya devrettiğini açıkladı.

Çağlayan Cesurer’in açıklamasının tamamı  şöyle:

KIB-TEK’in 25 Temmuz 2023 tarihinde ilan ettiği münhal kapsamında elektrik elektronik teknisyenliği kadrosu için başvuruda bulunup 31 Ağustos 2023 tarihinde düzenlenen yazılı sınava giren, ancak sınav sonucunda kuruma alınan 73 kişilik listeye

girmeyen oğlum Doğukan Cesurer’in 13 Eylül 2023 tarihinde telefoniyen aranarak mülakata çağrılması ve sonrasında kurum yönetimi tarafından geçici işçi statüsünde istihdam edildiğinin kendisine bildirilmesinin ardından yaşananlar, hem KIB-TEK’te örgütlü EL-SEN’in başkanı olarak beni büyük bir zan altında bırakmış, hem de sendikamızı, hiç hak etmediğini düşündüğüm saldırılara maruz kalmasına yol açmıştır. Bu sebeple, oğlumun ve oğlumla birlikte toplam 16 kişi olduğunu öğrendiğimiz bu isimlerin hangi kapsamda bu mülakata çağrıldığı konusu netleşene ve buna bağlı olarak sonrasında atacağımız adım belirlenene kadar, göz nurumuz EL-SEN’in yıpranmaması adına, görev ve yetkilerimi Sendika Genel Sekreteri Ahmet Tuğcu’ya devrediyorum. Elsen tüzüğü bu süreceğin nasıl yürüyeceği konusunda açık ve nettir.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu