Kıbrıs

ERHÜRMAN, “ÜRETEN GENÇLER BULUŞMASI”NI ZİYARET ETTİ

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, dün akşam, Gençlik Merkezi Birliği’nin Gençlik Dairesi ve TİKA Lefkoşa Program Ofisi katkılarıyla düzenlenen “Üreten Gençler Buluşması”nı ziyaret ederek, ürünleri inceledi.

CTP’den yapılan açıklamaya göre Erhürman’a ziyaretinde Girne Milletvekili Fazilet Özdenefe ve Gençlik Örgütü yöneticileri de eşlik etti.

CTP olarak uzun bir süredir “Üreten Yok Olmaz” sloganı altında yerli üreticileri desteklediklerini anımsatan Erhürman, küçük toplumların ancak üretim yaparak varlıklarını sürdürebileceklerine işaret etti. 

“GENÇLERİMİZ YOK OLMAYACAĞIMIZI KANITLADI”

Lefkoşa’daki Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte konuşma yapan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Kıbrıslı Türklerin küçük bir toplum olduğunu ve dünyadaki tüm diğer küçük topluluklar gibi varlığını ve kültürünü geleceğe taşıyabilme endişesi taşıdığını vurguladı. Bir toplumun var olabilmesi için o toplumdaki gençlerin üretim yapması gerektiğine değinen Erhürman, “Üretim varsa toplum var olur, çünkü üreten yok olmaz” dedi. Gençlerin yaptığı etkinlik sayesinde Kıbrıs Türk  toplumunun yok olmayacağını kanıtladıklarını ifade eden Erhürman, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkesi tebrik etti. 

STANDLARI GEZDİ, ÜRÜNLER HAKKINDA BİLGİ ALDI

Konuşmanın ardından “Üreten Gençler Buluşması”nda kurulan stantları tek tek gezen Ana Muhalefet CTP Lideri Erhürman, ürün sahiplerinden bilgi aldı. Ürünlerin üretim süreçleri hakkında da bilgi alan Erhürman, bu tip faaliyetlerin daha da artırılması gerektiğini dile getirdi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu