Kıbrıs

HÜKÜMETİN BAŞARISI EYLEM VE GREVLERLE BELLİ OLUR

“Hükümetin başarısı”, açılım sonrası eylem ve grevlerle belli oluyor.

“Ben demiştim” demeyi sevmem ama; koronavirüs karantina günlerinde, “Halk ve sektörler karantina altında diye herhangi bir şey yapmıyor. Hükümet, halktan ve sektörlerden karantina kalktıktan sonra gereken cevabı alacak” diye bir söz etmiştim.

Sektörler açılımın ilk günlerinde eylem ve grevlere başladı bile. Gönül ister olmasın ama hükümetin bu yönetim anlayışı ile maalesef haklarını alamayan sektörler ayaklanmaya başladı.

Hükümet pandemi sürecinde açıklanan paketlerde sınıfta kalmış olduğunu DP olarak çoğu kez açıklamış, önerilerde bulunmuştuk.

Sürecin başından beridir yaptığımız birlik ve beraberlik çağrılarına rağmen hükümetin duyarsız kaldığını ve gelecek günlere yönelik olarak siyasi kaygılarla hareket ettiğinin dikkatlerden kaçmadığını bir çok kez dile getirmiştim.

Vatandaşlarımızın halinin ne olacağına dair, hükümetin herhangi bir planının bile olup olmadığı hala daha bilinmiyor. Açılım oluyor, kapılar açılacak deniliyor ama herhangi bir risk yönetimi ortada yok.

Toplumun kendini koruması sonucu, salgının korkutucu boyutlara ulaşmamasında hükümet her seferinde “kriz yönetimi” yaptıkları için başarı sağlandığını iddia etti etmeye de devam ediyor.

Hükümetin sürece yönelik hiçbir ön hazırlığının olmadığı ve önümüzdeki günlerin belki de muhtemel yeni bulaşlara gebe olabileceğini üzülerek söylemek isterim.

Umarım yanılırım da yeni bulaşlar ülkemizi teyit geçer. Ülkemiz ikinci bir koronavirüs dalgasını kaldıramaz. Ne halkımız buna hazır değil ne de hükümet.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu