Kıbrıs

KALYONCU’DAN AĞIR HAKARET

EL-SEN Mali Sekreteri Hüseyin Sönmezoğlu ve EL-SEN Yönetim Kurulu Üyesi Rıdvan Koral’ın karıştığı sahte imza krizi ve olayın polis tarafından sorgulanması sonrası EL-SEN eski Başkanlarından Tuluy Kalyoncu, sahte imza olayına karışan iki isme destek çıkarak, sosyal medya hesabından, “İtler istedi diye atlar ölmez” paylaşımında bulundu.
EL-SEN Başkanı Kubilay Özkıraç ve ekibine yönelik olduğu bilinen bu hakaret sonrası sorumuzu yanıtlayan Özkıraç, “Bizim kavgamız kişilerle değildir. Çok daha büyüktür. Herkes ağzından çıkan sözlerden sorumludur. Sayın Kalyoncu da kendisini bir Romen atasözü ile ifade etmeyi tercih etmiştir. Kim ne ister bilmiyorum ama yargının ne diyeceği bizler için çok önemlidir. Ortada bir suç varsa buna karar verecek olan biz değil yargıdır” derken, Kalyoncu’nun eski başkanları olduğunu, kendisine saygı duyduğunu, yaptığı paylaşımı ise kendi ve ekibinin üzerine almadığını belirtti.
Özkıraç ayrıca polisin en kısa sürede soruşturmayı tamamlamasını beklediklerini söylerken, “Bu konu küçük bir olay değildir. Ortada imza sahteleme vardır. Sendika bilgisayarına izinsiz giriş vardır. Delilleri örtbas etme vardır. En kısa sürede konun yargıya taşınması gerekmektedir” dedi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu