KıbrısVideoYaşam

Kıraç’tan Maraş’a özel klip

1974 yılından beri kapalı olan Maraş’ın bir kısmının açılması üzerine, Turizm ve Çevre Bakanlığı Eski Müsteşarı, akademisyen Doç. Dr. İsmet Esenyel’in, “Varoşlarda Maraş” şarkısını seslendiren Kıraç, Maraş Bölgesi’nin altın sarısı kumları ve yalnızlığının hüznüne dikkat çeken şarkıya yeni bir yorum getirdi.

Doç. Dr. İsmet Esenyel, bir davet nedeniyle gittiği Maraş’ta bölgenin kendisini tarifsiz duygular içerisinde bıraktığını söylüyor.

Esenyel, Varoşlarda Maraş” şarkısının doğuşunu, “Dalgaların sessizliği ile kalabalıklar içerisinde kendi yalnızlığımı düşündüm, uçsuz bucaksız sahillerde ayak izleri vardı ama yürüyen kimsecikler yoktu. Yanıma Serhat Akpınar gelmişti ve bu çaresiz, hüzünlü, adeta ağlayan yalnızlığa ortak olmuştu. Şarkının ilk dörtlüğü o an, bir dakikada onunla birlikte tamamlanmıştı. Daha sonrasını ise, bir saat içerisinde oradaki davet bitmeden ben bitirmiştim.” diyerek anlatıyor.

Sözleri İsmet Esenyel ve Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörü Serhat Akpınar’a, müziği İsmet Esenyel’e, düzenlemesi, mix ve mastering’i Kıraç’a ait Varoşlarda Maraş”ta, klavye İsmet Esenyel, diğer tüm enstrümanlar ise Kıraç tarafından çalındı. Albüm kapak fotoğrafı Zeynel Abidin Ağgül’e, tasarımı Ergül Çelik’e ait.

Varoşlarda Maraş şarkısının sözleri

Yalnızlığımda Olmadığın Benle Buluştuk BugünHoyrat Dalgalarından YoksunYine Sessiz, Derindi HüznünYalnızlığımda Olmadığın Benle Buluştuk BugünHoyrat Dalgalarından YoksunYine Sessiz, Derindi HüznünAklımda Savruluşum Sana Kayıtsızlığımla

Tenindeki Kum Tanesinde Anıları BulmuşumAklımda Savruluşum Sana KayıtsızlığımlaTenindeki Kum Tanesinde Anıları BulmuşumKimse Yoktu Uzaklaşanİzlerdi Geçmişten KopanHüzünle Sevinç VardıO Aşklarda YaşananKimse Yoktu Uzaklaşan

İzlerdi Geçmişten KopanHüzünle Sevinç VardıO Aşklarda YaşananVaroşlarda Maraş’tı Sevdanın AdıBelli Ki Kendi Geçmişine SevdalıYaz Aşklarına ImzalıSapsarı Uzun SaçlarıBakıyordu Bize Anlamlı Meraklı, Meraklı.

Varoşlarda Maraş’tı Sevdanın AdıBelli Ki Kendi Geçmişine SevdalıYaz Aşklarına ImzalıSapsarı Uzun SaçlarıBakıyordu Bize Anlamlı Meraklı, Meraklı.Varoşlarda Maraş’tı Sevdanın AdıBelli Ki Kendi Geçmişine SevdalıYaz Aşklarına ImzalıSapsarı Uzun SaçlarıBakıyordu Bize Anlamlı Meraklı, Meraklı.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu