KıbrısManşet

Kürşat Özer: Gençlik Meclisi kuracağım

UBP Mesarya Belediye Başkan Adayı Kürşat Özer, katıldığı bir programda açıklamalarda bulundu.  26 yıllık belediye tecrübelerinin yönetimde de etkili olacağına inanç belirten Özer,   Vadili, Akdoğan, Paşaköy ve İnönü Belediyelerinin tek bir çatı altında toplanması ile daha güçlü bir kaynakla daha iyi hizmet alınabileceğini kaydetti.

Projelerinden ve vizyonundan bahseden Özer, önceliğinin çocuklar ve gençler olduğuna vurgu yaparak “Göreve geldiğimde gençlik merkezi kuracağım. Çünkü gençlerin görüşü bizler için çok önemli. Onla neyin yapılmasını istiyor onlar karar versin bizde abileri olarak yapalım” dedi.

DAHA GÜÇLÜ BİR BELEDİYE İLE BÖLGEYE ETKİLİ YATIRIMLAR YAPILACAK

“Hizmet heyecanla başlar” ifadelerine başvuran Özer, süreç içindeki heyecanın devam ettiğine vurgu yaparak belediyecilikteki vizyon ve hizmet anlayışını aktardı. Özellikle aday olduğu bölgenin mali açıdan zayıf olduğunu ancak belediye reformu ile nüfusta kişi başı belediye gelirlerinin artacağını dile getiren Özer, “Geçmişteki yasa ve sıkıntıları çok iyi biliyorum.  Mesarya bölgesinde Vadili, Akdoğan, Paşaköy ve İnönü Belediyelerinin geçim kaynaklarının sıkıntılı olduğuna dikkat çekerek “reform ile daha güçlü bir belediye oluşacak. 26 Aralık’ta yeni bir tüzel kişilik oluşacak. Hizmet alanı genişlediği için daha güçlü bir belediye ile bölgeye çok daha etkili yatırımlar yapılacak” dedi.

“YAPILMAYANLAR VE YAPILAMAYANLAR İÇİN ADAYIM”

Bölgede ziyaretler yaptığını aktaran Özer, “Halkımızı dinledim köylerimizin sorunlarını tespit ettim” dedi ve kendisinin de bölgede büyüyen biri olarak sıkıntılara hakim olduğunun altını çizdi. Diğer yandan 26 yıldır belediye bünyesinde çalıştığını dolayısıyla 6 seçim geçirdiğini aktaran Özer, “Yapılmayanlar ve yapılamayanlar için adayım” dedi ve bu işin mutfağında başarılı projelere de imza attığını hatırlattı.

“MESARYA’YI YENİDEN İNŞA ETMEMİZ LAZIM”

“Yerel yönetimlerde hizmette sınır yok önemli olan vizyon ve bu vizyonu sahaya yansıtmaktır.  Çocuklarımız için bölgede çok ciddi yatırımlar düşünüyorum.  Bölgede sivil toplumun örgütleşmesi ve çoğalmasına vesile olmak istiyorum. Eğitim spor ve sivil toplum örgütleri ile birlikte Mesarya’yı yeniden inşa etmemiz lazım. İnsanların kalbine dokunacak projeler hazırlamayı düşünüyorum” şeklinde konuşan Özer, 26 Aralık günü parti rozetini çekmeceye koyup herkesi kucaklayacağını belirtti ve ekledi, “ Herkesi kucaklamak zorundasın çünkü o makam halkındır”

GENÇLER HİÇ MERAK ETMESİN HAYAL ETTİĞİMİZ HER ŞEY OLACAK

Kendisini halk adamı olarak tanımlayan Özer, her zaman gençlerin yanında olduğunu söyledi. “Ben Mesarya’nın çocuğuyum, yıllarca futbol oynadım, Vadili alt yapısında yetiştim.  Bölgemizdeki genç ve çocuklarımıza her zaman destek verdim, göreve gelmem halinde artan yetkilerimle birlikte bölgede çocuklarımız ve gençlerimiz için çalışacağız” ifadelerine yer verdi.  Özer gençlere seslendi ve şunları kaydetti, “Hiç merak etmeyin bir gün hayal ettiğimiz her şey olacak kazandığımda gençlik meclisi kuracağım çünkü gençlerin görüşü bizler için çok önemli. Onla neyin yapılmasını istiyor onlar karar versin bizde abileri olarak yapalım.

TÜM ÇALIŞANLARIN ARKASINDAYIM

Belediye çalışanlarına da seslenen Özer,  “Belediye çalışanlarının psikolojik durumunu halkımız bilemez ama ben biliyorum. En zor durumda olanlar onlar.  Bende onlar gibi düşünen biriyim sonuna kadar çalışanların yanındayım. Hakları ne ise geçmişten bugüne kadar gelen sıkıntıları ne ise onları da düzelteceğiz.  Huzurlu bir personel huzurlu bir beldedir. Kendi içimizde barışık olmamız lazım” dedi ve Akdoğan’da bu barış ve huzur ortamını göremediğini şu sözlerle aktardı, “Akdoğan’da bu barışıklık yok.  Akdoğan Belediyesi iki ay önce devletten 2 milyon TL borç aldı ödeme sıkıntıları nedeniyle fakat hala daha personelin alacağı var. Belediye Başkanı personeli ile pazarlık yapıyor. Personelin emekçinin parasını kesip tasarruf etmeyi düşünüyorsan o zaman diğer taraftaki harcamaları da kesmen gerekir” dedi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu