Kıbrıs

MECLİS ÇALIŞMAYA DEVAM ETMELİDİR

KKTC MECLİSİ ÇALIŞMAYA DEVAM ETMELİDİR

Kıbrıs Türk halkı, bütün kurumları ile birlikte Covid-19 salgını ile mücadele etmekte; salgının etkisi ile oluşan ekonomik sorunlar önemini giderek artırmaktadır. Gündemde böyle bir mücadele varken, KKTC Meclisi’nin alışılmış bir şekilde tatile girmesinin gündeme gelmesi, tarafımızdan büyük bir üzüntü ile karşılanmıştır.

Kıbrıs Türk halkı salgın ile mücadele ederken KKTC Meclisi’nin hükümet tarafından kabul edilen yasa gücündeki kararnameleri zamanında görüşmek; hükümet uygulamaları ile ilgili denetimleri sürdürmek ve yıllardan beri gündeminde beklemekte olan yasa tasarı ve önerilerini değerlendirmek üzere çalışmalarını devam ettirmesi büyük bir gereklilik, aynı zamanda moral bir zorunluluktur. Halkımız salgın ve salgının ekonomik etkileri ile ilgili ciddi bir mücadele içindeyken Meclisimizin tatilde olması kabul edilebilir bir durum olmayacaktır.

Kıbrıs Türk Ticaret Odası olarak tüm milletvekillerimizi halkımızın mücadelesine sahip çıkarak, halkın fedakarlıklarına katkıda bulunmaya hazır olduklarını göstermeye ve Meclisin yaz aylarında çalışması için gerekli kararları almaya çağırıyoruz.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu