Kıbrıs

METEHAN, GAZİMAĞUSA VE LAPTA’DA UYUŞTURUCUDAN 3 KİŞİ TUTUKLANDI

Polis basın Bülteni’ne göre, Metehan Kara Kapısından KKTC’ye giriş yapan A.R.’nin (E-36) üzerinde ve aracında yapılan aramada, yaklaşık 200 miligram ağırlığında tütün ile karışık hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde,  içerisinde tütün ile karışık hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan bir adet sarma sigara bulundu.

Gazimağusa’da S.K.’nin (E-23) kullanımında bulunan araçta ve kalmakta olduğu ikametgahta Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan aramada;  toplam 56,5 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve üzerlerinde hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir hassas terazi ve bir adet öğütücü bulundu.

Lapta’da ise  M.G.’nin (E-32) ikametgahında yapılan aramada, yaklaşık 2 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulundu.

Polis, zanlıları tutukladı.

KANUNSUZ ATEŞLİ SİLAH, PATLAYICI MADDE TAŞIMA VE TASARRUF    

Beyarmudu’nda dün  polis tarafından bir evde arama yapıldığı sırada, evde misafir olarak bulunmakta olan O.H. (E-40), ikametgahın penceresinden atlayarak dışarı çıktığı sırada,  tasarrufunda bulunan ve içerisinde 1 adet tabanca, 2 adet şarjör ve 10 adet canlı mermi bulunan el çantasını attığı sırada tespit edildi. Zanlı tutuklandı.

KASTİ HASAR VE TECAVÜZKAR ALET TAŞIMAK    

 Gazimağusa’da dün  İ.G. (E-33), İ.Ö. (E-33) ve M.K.’nin   (E-29) teşviki ile Anamur Caddesi üzerinde park halinde bulunan bir şahsa ait aracın ön camını tasarrufunda bulundurduğu demir boru ile vurup kırmak sureti ile hasara uğrattı. İ.G ve M.K. tutuklandı, İ.Ö.  aranıyor.

YÜKSEKTEN DÜŞEN ŞAHIS    

Girne’de yapımı devam eden bir inşaatta kalıp işi yapan Reşit Erişik (E-37),  dün çalışmasını bitirip binanın ikinci katından aşağıya indiği esnada ayağının kayması sonucu 170 cm yükseklikten düşerek yaralandı.

Erişik  Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde gördüğü   ilk yardıma tedavisinden sonra müşahede altına alındı.

İŞ KAZASI    

İskele’de, Erkan İlkhan (E-31), çalışmakta olduğu alçak gerilim havai hatları taşıyan elektrik direğine emniyet kemerini takmaya çalıştığı sırada, elektrik akımına kapılarak 7 metre yükseklikten yere düşerek yaralandı.

İlkhan Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından ortopedi servisinde müşahede altına alındı.

ALAYKÖY’DE YANGIN

Bugün saat 11.30 sıralarında  Alayköy’ün güney kısmında bulunan çöplük alanda henüz tespit edilemeyen sebepten dolayı yangın çıktı.

Rüzgarın etkisiyle geniş alana yayılan yangında yaklaşık 500 dönümlük arazi içerisinde bulunan anız, balya, kuru otlar, akasya ve çam ağaçları ile dere yatakları yanarak zarar gördü.

Yangına İtfaiye ekipleri, Orman Dairesi ekipleri, bölge halkı ve askeri personel, traktörler, belediyelere ait tanker ve dozerlerle müdahale edildi.  Yangın kontrol altına alındı, soğutma çalışmaları devam ediyor.

GENÇSOY’UN ÖLÜM SEBEBİ KALP YETMEZLİĞİ

Gönyeli’de ikametgahı içerisinde 10 Temmuz’da ani rahatsızlık geçiren ve  tüm müdahalelerle rağmen  kurtarılamayan  Emir Ahmet Gençsoy’un (E-72) otopsisinde ölüm sebebi kalp yetmezliği olarak belirlendi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu