Kıbrıs

POLİS MEMURU TUTUKSUZ YARGILANACAK

“Resmi görevi kötüye kullanma” , “Resmi sırları ifşa etmek” suçlamalarıyla ilgili olarak tutuklanan polis memuru Fahri Gümüşsoy, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.Mahkemede yeminli şahadet veren Özel Soruşturma Birimi’nde görev yapan polis çavuşu Tolga Erol, polis memuru Fahri Gümüşsoy’un Resmi görevi kötüye kullanma, Resmi sırları ifşa etmek suçlamalarıyla methaldar olduğunu belirtti.

Polis, zanlı Fahri Gümüşsoy’un Ekim 2016 tarihinde yetkisiz olarak FETÖ – PYD soruşturması kapsamında video kaydı ve belgelerin zanlı Fahri Gümüşsoy’un hard-diski içinde belirlendiğini anlattı. Polis, zanlı Fahri Gümüşsoy’un Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını söyledi. Polis, ayrıca zanlının evinde arama yapıldığını anlattı.

Polis, zanlının benzer bir davadan teminatla serbest bırakıldığını anımsatıp, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti. Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlı Fahri Gümüşsoy’un haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması ve KKTC vatandaşı bir kefilin 50 bin TL şahsi kefalet senedi imzalaması koşulları ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Kamalı Haber

Diğer Haberler

Başa dön tuşu