Kıbrıs

“SİYASETİ DOĞRU YÖNLENDİRMESİNİ BEKLEDİĞİMİZ SAĞLIK UZMANLARIMIZIN YÜKSEK SESLE DÜŞÜNCELERİNİ DUYURMALARININ GEREKLİ”

AKINCI: “SİYASETİ DOĞRU YÖNLENDİRMESİNİ BEKLEDİĞİMİZ SAĞLIK UZMANLARIMIZIN YÜKSEK SESLE DÜŞÜNCELERİNİ DUYURMALARININ GEREKLİ VE ZORUNLU OLDUĞU GÜNLERDEN GEÇİYORUZ”

TÜRKİYE’DEKİ VAKA SAYISINDAKİ TIRMANIŞI TÜRKİYE’DEKİ BİLİM İNSANLARININ ENDİŞE VERİCİ OLARAK NİTELEDİĞİNİ ANIMSATAN CUMHURBAŞKANI AKINCI, “BİZİM BİLİM KURULLARIMIZ DA 1 TEMMUZ İLE İLGİLİ ENDİŞE DUYUYOR MU?” DİYE SORDU

AKINCI: “TÜRKİYE İLE ULAŞIM VE HER ALANDA İLETİŞİM KUŞKUSUZ HAYATİ  ÖNEME HAİZ; BUNUNLA BİRLİKTE HALKIMIZIN SAĞLIĞINI HER ŞEYİN ÜSTÜNDE TUTMA SORUMLULUĞUMUZ VAR”

(T.A.K): Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, siyaseti doğru yönlendirmesi beklenen sağlık uzmanlarının düşüncelerini yüksek sesle duyurmalarının gerekli ve zorunlu olduğu günlerden geçildiğini söyledi.

Türkiye’deki vaka sayısındaki tırmanışı Türkiye’deki bilim insanlarının endişe verici olarak nitelediğini anımsatan Cumhurbaşkanı Akıncı, “Bizim bilim kurullarımız da 1 Temmuz ile ilgili endişe duyuyor mu?” diye sordu. 

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Akıncı, dün akşam yaptığı paylaşımda şöyle dedi:

“Türkiye’de korona virüs vakalarında günlük sayı binin altına düşmüşken, son günlerde yeniden yükselişe geçti ve önce bine yaklaştı, sonra binin üzerine çıktı, bugün de 1495’e ulaştı. Şu an bir Türkiye televizyon kanalının canlı yayınında konuşan bir bilim insanı bu durumu endişe verici bir gelişme olarak değerlendirdi. Bizim bilim kurullarımız da 1 Temmuz’la ilgili olarak endişe duyuyor mu? Siyaseti doğru yönlendirmesini beklediğimiz sağlık uzmanlarımızın yüksek sesle düşüncelerini duyurmalarının gerekli ve zorunlu olduğu günlerden geçiyoruz. Türkiye ile ulaşım ve her alanda iletişim kuşkusuz hayati  öneme haiz; bununla birlikte halkımızın sağlığını her şeyin üstünde tutma sorumluluğumuz var.”

Diğer Haberler

Başa dön tuşu