Kıbrıs

TATAR’DAN KAMU ÇALIŞANLARINA MÜJDE

Hükümet pandemi sürecinde ekonomik ve sağlıkta yaşanana sıkjıntıları aşmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Başbakan Ersin  Tatarhükümetin çalışmaları çerçevesinde önümüzdeki süreçte ekonomik ve sağlık alanında neler yapılacağı konusunda bilgi verdi. Tatar Kamuda haziran ayı maaşlarının kesintisiz ödeneceğini yapılan kesintilerin ise Haziran temmuz ve Ağustos aylarında geri verileceğinbi belirtti. Başbakan “Haziran sonu itibarı ile Maaşlarda yapılan kesintiler düzeltilecektir, şu ana kadar yapılan kesintiler de Haziran, Temmuz ve Ağustos’ta geri ödenecektir” dedi.

Tatar Hükümetin özel sektörün sorunlarını aşmak için de çalıştığını bu anlamda Türkiye’nin maddi katkısınının önemli olduğunu ifade etti.

Türkiye’nin kamu maliyesine yaptığı 1 milyar 150 milyon TL katkının bir sıkıntı yaşanmaması için büyük bir destek olduğunu vurgulayan Başbakan Tatar, Toplumsal Dayanışma İçin Ekonomik Tedbirler ve Destek Paketinin ikincisinin bu hafta açıklanacağını belirtti.

Sağlık alanında yatırımlar hakkında da bilgi veren 3 hastane projesinin onayının alındığını, parasının hazır olduğunu ifade eden Tatar pandemi hastanesi yapımı konsunda gelinen aşamayı da aktardı..

Hükümetin 3 hastane projesi olduğunu, hepsinin onayının alındığını, parasının hazır olduğunu kaydeden Başbakan Tatar, pandemi hastanesi için Planlama İnşaat Dairesi’nden onay alınmasının ardından ihaleye çıkılacağını ifade etti. Başbakan Tatar, Pandemi hastanesi yapılmadığı yönünde eleştirilerin dünyaya yanlış mesajlar verdiği uyarısında bulundu.

(BRT)

Diğer Haberler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu