KıbrısManşet

Töre: Hak edene Hak ettiği şekilde!

Meclis Başkanı Zorlu Töre’nin oğlu Tuygun Töre sosyal medya hesabından “Cevaptır” başlıklı bir açıklama yaptı. Töre açıklamada, “Cevaptır çünkü birisinin cevap vermesi gerekiyor. Hak edene Hak ettiği şekilde!” ifadelerini kullandı

Töre’nin açıklamasının tamamı şu şekilde;

“CEVAPTIR

Cevaptır çünkü birisinin cevap vermesi gerekiyor.

Hak edene Hak ettiği şekilde !

Mevzu bahis aile olunca herkes biraz hassaslaşır tabii ama benimki daha çok birilerine hatırlatmalar yapma ve yaptıkları seviyesiz konuşmaları kendilerine İADE etme güdüsüyle bir hareket olacak.

Malumunuz son 1 haftadır Meclise kayıtlı bir aracın benzin faturası üzerinden bir kaşık suda fırtınalar koparan bir ctp muhalefeti ile yoruluyoruz. Bir fatura üzerinden Zorlu Töre’ye karşi içlerindeki bütün nefreti dökmeye çalışan bir parti başkanından tutunda 2 günlük milletvekiline kadar sıraya girmiş bir ctp kreşi.

İlk önce olayı anımsayalım; 1 araca 800 tl’lik benzin alınmış 100 tl’yede yıkaması yapılmış , faturaya yazılı o aracın plakası da makinistte olduğu öğrenilmiş günün sonunda.

Ve yine günün sonunda benzin alınan o aracın plakası yanlış yazıldığı için böyle bir karmaşa yaşandığı ortaya çıktı.

Ancak; mal bulmuş mağrubi gibi bu olayı büyük bir vurgun,yolsuzluk,hırsızlık gibi şişire şişire anlatan,gazetesinde manşetlere sığdıramayan ctp’li vekillerin hikayesidir bu.

Tabiki bunları yaparken meclisin içinde ki bazı art niyetli , zihinleri zehirlenmiş üst düzey yöneticilerinde yanıltıcı söylem ve eylemleriyle bu olaylar yaşandı ne yazık ki.

İsimleri ve konuşulanları çok net yazmak zorundayım.

Bu fatura olayı ile ilgili Meclis Başkanından açıklama istendi muhalefet kanadından, MB da bu konudaki durumu açıklamak için kürsüye çıktığında herzamanki gibi muhalefet MV’leri tarafından sataşmalar , hadsizce yorumlar , nefret söylemleri gelmeye başladı.

Neydi bunlar?

Kayıtlarda var rahatlıkla ulaşabilirsiniz !

Ongun Talat: Terbiyesizdir bu adam, faşisttir,yalancıdır,Jurnalcidir.

Devrim Barçın: Namertsin, yalancısın.

Fazilet özdenefe: yalancısın.

Tufan Erhürman: bu adamın zaten anlama kapasiteside yok, bu adam zaten beş turda MB seçildi, bu adama saygı göstermemizi beklemeyin, bu adam tek ayağının üstünde on yalan söyleyen biridir, bu adam şöyle bu adam böyle vs vs..

İsteyen beni hayıflayabilir, yaptığımı yanlış bulabilir , eleştirebilir.. Zerre umurumda değil bunu baştan söyleyim.

Yukarda yazdığım ki fazlası var ; adice, hadsizce, kendini kaybetmiş şekilde saldırdıkları kişi benim babamdır.

Bu yazdıklarımda cevabımdır.

Ongun talat ben senin babana 2.ci CB M.A Talat’a hiç oy verrmiş, fikirlerini benimseyen biri olmadım ama her gördüğümde Sayın başkan diye hitap eder hatırını sorarım çünkü benim babam beni böyle yetiştirdi bu terbiyedeyim.

Ama sen baban yaşındaki adama , Meclis başkanına terbiyesiz diyecek, faşisttir bu adam jurnalcidir diye bağıracak terbiyede bir KREŞ ÇOCUĞUSUN !

Ne babam kendisi faşist bir insandır ne de ailesi olan bizler öyle yaşayan insanlarız Ongun.

Son derece Hümanist yetişen ve yaşam tarzına sahip insanlarız. Bunu sen bil veya bilme zerre ırgalamaz bizi aklında bulunsun.

Jurnalci yakıştırmana gelince; başta senin babanın “kktc kurulduğunda sabaha kadar hüngür hüngür ağladım” sözleri.

Doğuş derya’nın meclis kürsüsünden Türk askerine “1974 de rum kadınlarına tecavüz edildi iddiaları” yine aynı doğuşun 2019 yılı bütce görüşmelerinde mecliste içki içim sarhoş olduktan sonra hükümet MV’lerine gerizekalılar,şerefsizler,katiller diye kendini kaybedercedine söylemleri/NİZİ birinin JURNALLEMESİNE gerek yok Ongun.

TC Cumhurbaşkanı Kktc’ ye geldiğinde İlk defa kktc meclisinde hitap edecek siz parti olarak protesto edecek ve katılım sağlamayaksınız bu ayıp değil ama birileri size bunu hatırlattığında faşist , jurnalci olacağız öyle mi?

Ey Türkiye ne paranı ne askerini ne memurunu istemiyoruz diyenlerle kol kola gezen sen ve senin gibilerini herkes biliyor zaten sen rahat ol.

Devrim Barçın sen “Malülen Emekli” olan birisi olarak nasıl olurda mv olarak bir devlet dairesi olan mecliste tam gün mesai yapabiliyorsun çok merak ediyorum!

Çünkü anlam olarak; malülen emekli belgesi/raporu olan birisi devlet dairesinde tam gün mesai yapamaz!

Mantıken nasıl mv adayı oldun onuda anlamış değilim azizim.

Fazilet hanım; sen Zorlu Töre konuşma yapacağında dayanamayıp sarkastik gülüşünle beraber orayı terk etmeye devam edebilirsin. Sen dinlememek için oradan gitsen kaç yazar kalsan Hiç yazar.

Tufan hoca; seni herzaman ctp’den ayrı tutar ayrı severdim diyebilirim. Çok net Yanılmışım.

Zorlu Töee MB seçildiğinden beridir ; bu adam diye hitap ettiğin, 5 turda seçildi zaten diye diline pelesenk ettiğin, Krallık ilan etmiş de kendini kral zannettiği , harcamalar yaparmışda tasarruf yapmazmış yorumların, sen konuşurken seni herkes dinleyecek başkası konuşurken siz ve partili MV’letinizin dinlemeden yoksun, adaplı cevap vermekten aciz ruh halleriniz artık bıktırdı.

Tufan hoca 2018 yılında genel seçimlerde partiniz kaçıncı gelmişti? 2.ci

2.ci gelmiş bir partinin genel başkanı olarak 4’lü hükümeti kurdunuz ve BB oldunuz.

Oysa halkımız; hükümet kurma görevini ne size ne de sizin partinize vermemişti.

Ama kurdunuz ve BB oldunuz. Biz sizin için ne “bu adam” dedik ne de “bu adama saygı beklemeyin bizden” dedik. Ne de “hakkı olmamasına rağmen utanmadan sıkılmadan BB oldu” dedik.

Dolayısıyla kimin nasıl seçildiğini sorgularken lütfen yakın geçmişinizi bir hafızanızda tazeleyin derim.

Tufan hoca benim size hukuk, yasa öğretmek haddime değil, MB ve yardımcılığı seçimlerinde yasaya göre 5.Tur hakkı verildiğini biliyorsunuzdur !

Bu konuda bir sıkıntınız varsa 1.ci turun sonunda seçim sonuçlanmazsa aday değiştirilsin diye bir yasa önerisi hazırlamanız sanırım daha İTİBARLI bir davranış olacaktır.

Yine belliki Tasarruf konusuna takmış durumdasınız, Ne Koruma bıraktınız, ne Büst bıraktınız, ne misafirlere verilecek yemek bıraktınız, ne benzin bıraktınız, ne araba çakarkarı bıraktınız.. ve dahası

Bu söylem ve eylemlerinize kabaca şöyle cevap vermek istiyorum; sn Tufan hoca eğer söylediklerinizde samimi iseniz !

Partinizden emekli CB, BB ve MB himayelerinde bulunan koruma,şöför,bahçivan,sekreter, ofis gibi devlete büyük KÜLFETLER yaratan kalemlerden feragat ediniz ve devlete iade ediniz.

Ve ayrıca sizin gibi ekonomiye ve maliyeye bu kadar hassasiyet gösteren birisinin (!) 2019 yılında BB döneminde bakanlar kurulu kararı ile alınmış olan KİT kuruluşlarındaki YK üye’lerine 2 asgari ücret YK başkanına 3 asgari ücret MAAŞ verilmesi kararını halen anlayabilmiş değilim, hele de Dövizin patlama yaşadığı o dönemde böyle bir karar almak hangi ekonomik akla hizmet etmiştir çok merak ediyorum. Tasarruf bunun neresindedir?

Şimdilik diyeceklerim bu kadar, lakin şunu hiçbir zaman unutmayın; meydan boş değildir, Zorlu Töre de sahipsiz değildir.”

Diğer Haberler

Başa dön tuşu