Teknoloji

JAPOYA’NIN DEV ŞİRKETİ İSMİNİ DEĞİŞTİRME KARARI ALDI

Sony isim değiştirerek, şirketin yeni yapılanmasını daha doğru şekilde anlatmayı umut ediyor. Bunun için de 62 yıldır Sony olarak bilinen şirketin ismi Sony Group olacak.

Daha önce de dünyanın en pahalı şirketlerinden olan Google, artık isminin tüm faaliyetlerini kapsamakta yetersiz olduğunu fark edip ismini Alphabet olarak değiştirmişti. Google ise, Alphabet altındaki faaliyet gösteren şirketlerden birinin ismi olarak kaldı.

Sony de, elektronik cihaz üretiminden, sinema filmi yapımcılığına, video oyun geliştirmeden, teknoloji çalışmalarına kadar sayısız alanda hizmet veriyor. Şirke Sony Group ismiyle artık diğer şirketlerini ve faaliyetlerini daha esnek bir isimlendirmeyle markalaştırabilecek.

Japon teknoloji devinin Sony ismi 2021 yılının Nisan ayına kadar kullanılmaya devam edilecek. Bu tarihten itibaren ise şirket artık Sony Group ismini resmen kullanmaya başlayacak.

Bu kadar dev bir şirketin ismini değiştirmek ise kolay bir iş değil. Şirketin, yeni logo tasarlaması ve tüm ofislerinde tasarım değişikliğine gitmesi gerekiyor. Ayrıca, fiziksel olark ürün de sattığı için son kullanıcıya bu isim değişikliğini duyurmak için reklam kampanyaları hayat geçirmek zorunda olacak. Bunun da milyonlarca dolara mal olacağı düşünülüyor.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu