Türkiye

4. DÜNYA GÖÇEBE OYUNLARI 2021’E ERTELENDİ

Bu sene 4. kez düzenlenmesi planlanan Dünya Göçebe Oyunları, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle 2021 yılına ertelendi.

Dünya Etnospor Konfederasyonu’ndan (DEK) yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tavsiyeleriyle 4’üncüsünün Türkiye’de yapılmasına karar verilen etkinliğin, salgın nedeniyle 1 yıl ertelendiği ifade edildi.

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, çok önemli bir misyon edindiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Bu süreç insanlığa; hareket etmenin, spor yapmanın, dev organizasyonlar kadar küçük grup oyunlarının da değerli olduğunu yeniden göstermiştir. Tüm bunların yanında; gelenekten, aileden ve doğadan kopmamanın gereğini hatırlatmıştır. Dünya Etnospor Konfederasyonu da süreç boyunca çalışmalarını artırmış ve omuzlarındaki yükün ağırlığını bir kez daha idrak etmiştir. Fakat insan sağlığını her şeyin üstünde tutan DEK, bu süreçte kendi çalışma ortamında olduğu gibi programlarında da bazı değişiklikler yapmıştır.”

“Covid-19 salgını nedeniyle 2021 yılına tehir edilmiştir”

Daha önce bu organizasyonun 3 kez Kırgızistan’da düzenlendiğini hatırlatan Erdoğan, “Dünya Göçebe Oyunları’nın 4’üncüsünün, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tavsiyeleriyle 2020 yılında, Türkiye’de yapılması kararlaştırılmıştı. Ancak Türk Konseyi, Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve Dünya Etnospor Konfederasyonu arasında gerçekleşen istişareler neticesinde, hazırlık çalışmaları titizlikle yürütülen etkinlik, Covid-19 salgını nedeniyle 2021 yılına tehir edilmiştir” dedi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu